...

Hladofóbia

Hladofóbia

Je slangový pojem, ktorým vyjadrujeme duševný stav človeka, ktorý nedokáže ustáť pocit hladu (prázdneho žalúdka). Hlad je pre neho príliš silný a stresujúci faktor, preto konzumácia jedla je nevyhnutnosť. Hladofóbia sa umocňuje u ľudí s dobrou estetikou, prevažne z fitness brandže, kde prepojenie: jedlo + estetika je natoľko silné, že jedlo sa stáva súčasťou identity jedinca.

Nekonzumácia jedla v správnom čase by spôsobovala duševné utrpenie a doslova fóbiu. Je to aj preto, že bez jedla by ich metabolizmus nebol schopný udržať anabolické procesy v chode, nastala by okamžite straty estetiky i svalovej hmoty a nasledoval by jo-jo efekt (priberanie tuku). Ľudia s hladofóbiou sú na jedle závislí duševne aj fyzicky a žiaľ treba to povedať otvorene, správajú sa ako pažravé kobylky, hoci konzumujú aj zdravšie potraviny (negatívny dopad na enviroment, ekológiu, konzum). Hladofóbia má však okrem duševných príčin aj fyziologickú príčinu. Ľudia s hladofóbiou majú pri pocitoch hladu seriózny glukózový deficit a slabý energetický metabolizmus mozgu. Je to najmä preto, že majú veľmi rýchly cukrový metabolizmus, trpia metabolickou negramotnosťou a majú celkovo veľmi nízke skóre metabolickej efektivity

 

UPOZORNENIE: Informácie v slovníku slov nepopisujú vybraný pojem maximálne vyčerpávajúcim spôsobom. Veríme však, že slovník slov vám pomôže lepšie chápať nie len význam jedného slova, ale aj celý kontext odborných článkov, ktoré pre vás pripravujeme. Veríme, že aj vďaka takejto drobnosti sa môžete stať lepšou verziou samého seba ešte rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. V prípade, že máte akékoľvek zdravotné komplikácie, je potrebné aby ste svoj problém riešili s príslušným odborníkom.

 

Súvisiace komentáre

Vlado
Pridané: 26.04.2016, 23:24
Pridané: 26.04.2016, 23:24
A co tak skusit navrhovane ranajkove jedlo v tomto clanku? Smoothie je tiez cesta, aktualne pripravujeme jednu knihu s receptami smoothie, no ked uz tak v kombinacii: smotana, avokado, protein, semena, kokos olej (alebo MCT), voda na zladenie konzistencie. Ak ovocie tak bobulovite aj to iba symbolicky. Ale aspon 2 dni v tyzdni by vam na zaciatok urcite neuskodilo, ak by ste neranajkovala vobec, pila iba tekutiny a potom sa az naobedovala niecol lahke (salat / polievka). To umretie znamena iba jedno - hladofobia a silny (rychly) cukrovy metabolizmus:

https://slovnik.vladozlatos.com/hladofobia.html
https://slovnik.vladozlatos.com/cukrovy-metabolizmus.html
Vlado
Pridané: 04.05.2016, 09:04
Pridané: 04.05.2016, 09:04
Kvoli ulahceniu prace a pochopeniu niektorych dejov v metabolizme, som zostavi slovnik metabolickych pojkmov, ktore ulahcia chapaniu problematike. Venuj pozornost niektorym z tychto a pochopis potom dalsie suvislosti:

https://slovnik.vladozlatos.com/glukozovy-deficit.html
https://slovnik.vladozlatos.com/cukrovy-metabolizmus.html
https://slovnik.vladozlatos.com/hladofobia.html
https://slovnik.vladozlatos.com/trening-pecene.html
https://slovnik.vladozlatos.com/ketony.html
https://slovnik.vladozlatos.com/metabolicka-postupka.html
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem