Ketogenická strava
Ketogenická strava
Ide o výživový smer, v ktorom sa konzumácia sacharidov, ako jedného z troch základných makronutrientov, znižuje po 50 g / deň. Príjem bielkovín sa pohybuje priemerne okolo 1 g / 1 kg aktívnej telesnej hmoty (bez podkožného tuku). Pomocou ketogénnej stravy je možné dostať sa do výraznej nutričnej ketózy (1 - 5 mmol ketónov / L krvi), ktorá môže mať opodstatnenie v metabolických terapiách. Cieľom ketogenickej stravy je pomáhať človeku zdržiavať sa v metabolickej zóne, ktorá má pozitívny vplyv na zlepšovanie skóra metabolickej efektivity. Základné nástroje na meranie metabolickej reality budú spiroergometrické vyšetrenia a nástroje ako napríklad aplikácia MET/FLEX.
UPOZORNENIE: Informácie v slovníku slov nepopisujú vybraný pojem maximálne vyčerpávajúcim spôsobom. Veríme však, že slovník slov vám pomôže lepšie chápať nie len význam jedného slova, ale aj celý kontext odborných článkov, ktoré pre vás pripravujeme. Veríme, že aj vďaka takejto drobnosti sa môžete stať lepšou verziou samého seba ešte rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. V prípade, že máte akékoľvek zdravotné komplikácie, je potrebné aby ste svoj problém riešili s príslušným odborníkom.
Súvisiace komentáre
Ak ide o tvoju otazku, strukoviny by som kombinoval podla objemu. Ak ich konzumujes mnoho, tak radsej iba so zeleninou a s rozumnym objemom zdravych tukov (avokado, maslo, ghee, orechy, semená, trochu oleje), pripadne s vajickom. Klucovy je vsak aj tak experiment, cez ktory musis zistit, ktora kombinacia a objem je pre teba pripustna a nesposobuje zbytocne nafukovanie. U strukovin vsak treba ratat s tym, ze obsahuju aj dost sacharidov, nie len vlakniny a bielkovin.