...

Metabolické programovanie

Metabolické programovanie

Stratégie a postupy metabolického programovania budú vychádzať z metabolickej reality jedinca. Presné postupy sú a budú predmetom ďalšieho skúmania. Hlavným cieľom bude zlepšiť metabolickú odpoveď človeka a toleranciu na fyzické zaťaženie tak, aby sa zvýšila metabolická flexibilita a metabolické zdravie jedinca, s čím priamo úmerne súvisí aj mitochondrialne zdravie. Nástrojmi budú pravdepodobne syntetické ketóny a nutričná ketóza, spolu s ďalšími modalitami, ktoré budú synergicky zlepšovať zdravie jedinca alebo zmierňovať jeho zdravotné komplikácie [i]. Základom metabolického programovania je pomáhať udržať metabolizmus v metabolickej zóne

Za jeden z najsilnejších metabolických elementov, ktorý zásadným spôsobom negatívne “programuje” metabolizmus ako celok (najmä metabolizmus tukov), sú sacharidy a zvýšená hladina glukózy / inzulínu. Základné nástroje na meranie metabolickej reality budú spiroergometrické vyšetrenia a nástroje ako napríklad aplikácia MET/FLEX.

 

  • [i]. Shukla SK, Gebregiworgis T, Purohit V, et al. Metabolic reprogramming induced by ketone bodies diminishes pancreatic cancer cachexia. Cancer & Metabolism. 2014;2:18. doi:10.1186/2049-3002-2-18.

 

UPOZORNENIE: Informácie v slovníku slov nepopisujú vybraný pojem maximálne vyčerpávajúcim spôsobom. Veríme však, že slovník slov vám pomôže lepšie chápať nie len význam jedného slova, ale aj celý kontext odborných článkov, ktoré pre vás pripravujeme. Veríme, že aj vďaka takejto drobnosti sa môžete stať lepšou verziou samého seba ešte rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. V prípade, že máte akékoľvek zdravotné komplikácie, je potrebné aby ste svoj problém riešili s príslušným odborníkom.

 

Súvisiace komentáre

Vlado
Pridané: 18.12.2016, 17:44
Pridané: 18.12.2016, 17:44
Tak to nie je varovanie. Ale chapem, ze niektorim ludom ako si ty, to moze velmi pomahat, tak jednoducho je spravne, ze sa na to pozeras takto a takto aj postupujes. Tiez si myslim, ze uz dlho to nepotrva a tvoj usudok sa vylepsi natolko, ze uz potom tieto cisla nebudes potrebovat, lebo uz si to budes pamatat a budes z praxe vediet ako mas postupovat aj bez pracneho pocitania. To je dobra cesta a mal by nou prejst kazdy aby si utvoril lepsi usudok.

Na tvoju otazku navrhujem, aby si pre pokoj na dusi jednoducho prijem znizil - napriklad o 15-20% a uvidis (rovnomerne znizeny pomer aj makrozivin), ci to v case malo efekt aky ocakavas.

A tie nevyhody: uz len maloktora restauracia nevie vyjst v ustrety svojmu platiacemu hostovi a vzdy sa da urobit fajn kompromis. Ja si napriklad najcastejsie objednavam silny vyvar z kosti, rezen (ziadam o smazenie na masti - obcas aj vyhoveju) a k tomu nejaku grilovanu zeleninu a extra porcie masla. Ale su aj ine jedla, takze podla ponuky sa vzdy da nieco optimalnejsie nakombinovat... tak drzim palce pri optimalizacii svojho rezimu dna. Skus sa pozriet aj na tento software, v ktorom mame nasu sablonu (metabolicke programovanie) a tiez nase recepty, ktore sa presne prepocitavaju podla toho, aky objem energie potrebujes vyskladat: www.planeat.sk
Vytvorte si účetVyhľadávanie

NAŠE PROJEKTY

Vlado
Tina

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem