...

Metabolické znásilnenie

Metabolické znásilnenie

Ide o podobný jav, ako pri metabolickom zločine. Na rozdiel od metabolického zločinu však ide iba o krátkodobé efekty, ktoré nemusia končiť poškodeným zdravým. Typickým metabolickým znásilnením sú rôzne súťaže a diétne režimy, ktoré majú za cieľ dostať človeka do estetickej formy v krátkom časovom okne. A hoci estetické ciele môžu byť dosiahnuté (najmä u mladších ľudí), veľmi často je to na úkor metabolického zdravia či metabolickej flexibility. Biologická daň, ktorá sa za tieto metabolické znásilnenia platí, sa prejavuje najčastejšie v podobe jo-jo efektu. Základné nástroje na meranie metabolickej reality budú spiroergometrické vyšetrenia a nástroje ako napríklad aplikácia MET/FLEX.

 

UPOZORNENIE: Informácie v slovníku slov nepopisujú vybraný pojem maximálne vyčerpávajúcim spôsobom. Veríme však, že slovník slov vám pomôže lepšie chápať nie len význam jedného slova, ale aj celý kontext odborných článkov, ktoré pre vás pripravujeme. Veríme, že aj vďaka takejto drobnosti sa môžete stať lepšou verziou samého seba ešte rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. V prípade, že máte akékoľvek zdravotné komplikácie, je potrebné aby ste svoj problém riešili s príslušným odborníkom.

 

 

Súvisiace komentáre

Vlado
Pridané: 05.04.2014, 14:26
Pridané: 05.04.2014, 14:26
Dobry den Byb, treba vas pochvalit za uprimnu spoved. Niekedy je vsak velmi narocne upierat svoj zrak na "posledne" 3 kilogrami, pretoze mozno dat ich dole by pre vas znamenalo "platit" tak vysoku cenu, ze ak by ste to dosiahli, tak by ste boli v este vacsom strese aby ste to nestratila a po dalsie, musela by ste sa tak velmi snazit, ze pri pohlade spat by ste si povedala, ze nakoniec tie 3kg za to nestali. Ak vsak tie 3kg stratite nespravnym sposobom (metabolicke znasilnenie), tak si mozete byt ista, ze hned potom, ako vas to prestane bavit naberiete 6kg a to sa vam bude pacit este menej. Akurat ze budete stat o "30m" vzadsie na startovacej ciare ako dnes. Uvazujte.

Ak ide o presny denny prijem, myslim ze smerovat k tukom je rozumnejsie, pre zenu vasich rozmerov rozhodne prijem sacharidov by nemal byt vyssi ako 70g / den, aj to mozno iba v dnoch sportovania. Na druhej strane istym pokusom a omylom sa neubranite (v ramci odporucani), pretoze len tak si vytvorite kvalitny usudok. Myslim ze by vam mohla pomoct nasledovna prednaska s clankom:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/prednaska-o-lepsej-verzii-sameho-seba.html

Tieto stránky využívajú Cookies. Prečítajte si informácie o tom, ako používame cookies na týchto webových stránkach.

Rozumiem